Wszystkie zdjęcia znajdujące się na moim blogu są moją własnością. Proszę o nie rozpowszechnianie ich bez mojej zgody.

poniedziałek, 30 czerwca 2014

Sezon rowerowy rozpoczęty, wyruszamy.Łańcut ---> Wysoka ---> Sonina ---> Wysoka ---> Albigowa ---> Husów 

Husów ---> Albigowa ---> Wysoka ---> ŁańcutSezon rowerowy mogę uznać za rozpoczęty, troszkę późno ale co tam...
 Każda pora jest odpowiednia :) 

Ale nie ma to jak poczuć wiatr we włosach, wolność, podziwiać piękne widoki, czarny asfalt pod kołami i zachodzące słońce... Nie macie motywacji do jazdy?
Popatrzcie na widoki to jest jedna z nich, a inne wrzucam Wam niżej :
Artykuł zaczerpnięty jest ze strony: www.ofeminin.pl 

http://w-spodnicy.ofeminin.pl/Tekst/Zdrowie/530438,1,Jazda-na-rowerze--co-nam-daje-jazda-na-rowerze.html

Któż z nas zdaje sobie sprawę, że udając się na rowerową wyprawę za miasto, jeżdżąc rowerem po zakupy czy na pocztę, dbamy nie tylko o swoje zdrowie, lecz także o wygląd i  dobre samopoczucie?
Podczas jazdy na rowerze poprawiamy funkcjonowanie układu oddechowego i układu krążenia, zapewniając swojemu organizmowi gruntowną wentylację. To z kolei podnosi naszą sprawność fizyczną i wydolność całego organizmu. W  efekcie rośnie nasze zadowolenie i chęć do życia. 
Rower daje nam coś jeszcze: Wysmukla łydki i napina uda, wzmacnia biodra, mięśnie grzbietu i brzucha. Sprawia, że zwiotczałe mięśnie napinają się. Podczas jazdy na rowerze pracują także mięśnie grzbietu i rąk, gimnastykuje się kręgosłup. Pedałowanie zmniejsza też ryzyko wystąpienia żylaków na nogach.
Rower pomaga nam pozbyć się zbędnych kalorii (godzina jazdy z prędkością zbliżoną do 20km/h to około 600cal),  jest pomocny w walce z cellulitem, a przebywanie na świeżym powietrzu, w dodatku przy słonecznej pogodzie,  poprawia wygląd cery i sprawia, że wyglądamy rześko i młodo.
Z rowerem, jak z każdym sportem, należy uważać, by nie przesadzić.  Jeśli rowerowe wycieczki za miasto przeistaczają się w rowerowe treningi, zamiast zgrabnych łydek możesz nabawić się umięśnionych nóg wyczynowego kolarza. Należy też zachować rozwagę jeśli wsiadasz na rower po długiej przerwie. Niewprawiony organizm na rowerowy wysiłek może zareagować popularnymi "zakwasami". Aby tego uniknąć po prostu na kilka dni przed zaplanowaną trasą wykonaj w domu kilka rozciągających ćwiczeń. 
Warto też pamiętać o prawidłowej postawie na rowerze.  Najbardziej wskazana jest postawa wyprostowana (kierownica dosyć wysoko), cały ciężar ciała ma opierać się na siodełku.2 komentarze:

  1. Widoki ,zapierające dech w piersiach i pogoda wam się udała, a rower to świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu, ja czasami tez tak się relaksuje. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. O tak widoki są piękne :) Spędzenie wolnego czasu i spalenie zbędnych kalorii hihi :)

      Usuń